05.08.2012 - 10:42
Олимпискиот тим на САД и натаму е на врвот на листата освојувачи медали, откако по осмиот ден на Олимпијадата во Лондон веќе стигна до 54 одликувања...
05.08.2012 - 10:39
Американската пливачка репрезентација освои златен медал на 4х100 метри мешано, а Мајкл Фелпс ја заврши кариерата со 18-то олимписко злато.  ...
05.08.2012 - 09:59
Освојувачи на медали на Олимписките игри во Лондон на осмиот ден:   Триатлон (жени): 1. Никола Спириг (Швајцарија) 2. Лиса Норден (Шведска) 3....
04.08.2012 - 15:07
Џудистката од Саудиска Арабија, Војдан Шахркани на Олимписките игри во Лондон настапи со марама цврсто припиена на главата, но без хиџаб, како што...
04.08.2012 - 13:06
Оскар Писториус, атлетичарот од Јужна Африка е првиот спортист кој настапил и на Параолимписките и на Олимписките игри.   Четирикратниот...
04.08.2012 - 11:47
На осмиот натпреварувачки ден на Олимписките игри настапи и атлетичарот Кристијан Ефремов кој на трката на 400 метри постави нов личен рекорд....
04.08.2012 - 09:46
Седмиот натпреварувачки ден на олимпијадата донесе промена на врвот на ранг листата на земјите со најмногу освоени медали.   Пливачките...
04.08.2012 - 08:55
Освојувачи на медали на Олимписките игри во Лондон на седмиот ден:   Веслање поединечно скул (мажи): 1. Мејхн Дрисдајл (Нов Зеланд) 2. Ондреј...