31.07.2012 - 09:42
Освојувачи на медали на третиот ден на Игрите во Лондон:   Скокови – синхроно 10 метри – платформа (мажи): 1. Кина (Јуан Цао – Јанкуан Жанг) 2....
30.07.2012 - 15:31
Србија , која се спрема да слави 100 медал на олимписките игри се кити со туѓи медаљи освоени во времето на поранешната СФРЈ и од спортисти од сите...
30.07.2012 - 09:21
Летната Олимпијада во Лондон почна и ќе трае се до 12 август. Многумина несомнено ќе следат различни натпреварувања, но она што нема да го видат се...
29.07.2012 - 10:14
Играњето на шипка може да стане нова официјална дисциплина на Олимписките игри во 2016 година.   Играњето на шипка долго време е поврзуван со...
29.07.2012 - 09:39
Освојувачи на медали по првиот натпреварувачки ден:   Велосипедизам (друмска трка) – мажи: 1. Александар Винокуров (Казахстан) 2. Ригоберто Уран...
24.07.2012 - 13:42
Капитенот на Вардар Милан Илиевски и неговиот соиграч Остоја Стјепановиќ на денешната прес-конференција ги искажаа нивните и очекувањата на  ...
15.07.2012 - 08:56
Челниците на Милан се решени да се ослободат од сите оние фудбалери што земаат плата од преку шест милиони евра по сезона, па така по Тијаго Силва и...
11.07.2012 - 09:53
Прославениот Аргентински фудбалер, а сега тренер, Диедо Марадона заработи отказ од челниците на Ал Васл.    Како играч беше генијалец, но...