06.06.2017 - 09:42
Денеска на плоштадот „Македонија“ ќе биде организиран пречек на ракометарите на  „Вардар“, по освоената титула во Европската лига на шампиони...
04.06.2017 - 19:47
Ракометниот клуб Вардар со победа од 24 - 23 над фаворизираниот фрнацуски ПСЖ ја донесе првата клубска шампионска титула  во машки ракомет во...
04.06.2017 - 10:39
Во својот дебитантски настап на завршниот турнир од Лигата на шампионите, ракометарите на Вардар попладне ќе имаат шанса на Македонија да и го...
04.06.2017 - 09:20
Реал Мадрид ја одбрани титула во фудбалската Лига на шампиони и стана првиот тим кој успеал во тоа. Во синоќешното финале на стадионот „Милениум“ во...
03.06.2017 - 19:54
Ракометарите на Вардар ќе се борат за шампионскиот трофеј на завршниот „фајнал фор“ турнир од Лигата на шампионите што се одржува во Келн, откако...
03.06.2017 - 16:58
Екипите на Реал Мадрид и на Јувентус вечерва во Кардиф ќе се борат за трофејот од фудбалската лига на шампиони. Реал има шанса да стане првиот клуб...
02.06.2017 - 17:44
На ден пред историскиот ф4 турнир во Лигата на шампионите за нашиот Вардар, ЕХФ го објави ОЛЛ-СТАР тимот за оваа сезона. Најдобар тренер и најдобар...
02.06.2017 - 17:40
Започна битката за новиот шампионски трофеј во НБА. Првиот натпревар во големото финале му припадна на Голден Стејт. Без проблеми, пред домашната...