24.02.2017 - 19:17
Германската Влада денеска призна дека 32 од вкупно 50 Авганистанци, кои сакаше неделава да ги протера со авион во Кабул, им се сокриле на властите,...
24.02.2017 - 12:49
Малезиската полиција соопшти денеска дека полубратот на севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун, Ким Џонг-нам е убиен со хемиски нервен агенс Ве-Икс (VX...
24.02.2017 - 09:46
Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека сака да го зајакне нуклеарниот арсенал на САД за да ја гарантира водечката позиција на земјата во...
24.02.2017 - 09:36
Израел веќе нема да издава работни дозволи за странски претставници од Хјуман Рајтс Воч обвинувајќи ги за пристрасност. Тоа го соопшти Организацијата...
23.02.2017 - 20:40
Италијанската национална авиокомпанија „Алиталија“ денеска мораше да откаже 60 отсто од своите летови, како внатре во земјата, така и во странство,...
23.02.2017 - 18:22
Вкупно 1.734 луѓе се уапсени во Турција поради „терористичка пропаганда“ преку социјалните мрежи по обидот за воен удар на 15 јули минатата година,...
23.02.2017 - 17:39
Една жена загина откако бурата Дорис ги погоди Велика Британија и Ирска. Инцидентот се случил во Вулверхемптон, централна Англија. Жената починала од...
23.02.2017 - 17:03
На само два месеци пред избор на нов претседател на Франција, блиски соработници на еден од кандидатите во трката, Марин Ле Пен беа притворени поради...