24.03.2017 - 13:00
Следниот самит на НАТО ќе се одржи на 25 мај во Брисел, соопшти денеска Алијансата. „Собирот ќе биде значајна можност челниицте на НАТО да донесат...
24.03.2017 - 11:57
Поглаварот на римокатоличката црква, папата Франциско денеска ќе ги прими европските лидери пред нивниот состанок во Рим за одбележување на 60...
24.03.2017 - 11:05
Уште две лица се уапсени во Лондон, поради осомниченост за поврзаност со терористичкиот напад во британскиот главен град, соопшти денеска полицијата...
24.03.2017 - 09:04
Се стравува дека над 200 илегални мигранти се удавиле во водите на Средозменото Море, откако мал брод и чамец со кои патувале, потонале вчера во...
23.03.2017 - 19:55
Она што започна како обичен ден заврши со крвопролевање во Лондон. Засилени безбедносни мерки. Британските знамиња се на половина копје, во дел од...
23.03.2017 - 15:40
Осум лица се уапсени во Бирмингем во акција на британската полиција по терористичкиот напад кој вчера се случи во Лондон.    Голем број...
23.03.2017 - 14:24
Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека е „апсолутно сигурно“ дека полугодишниот состанок на шефовите на дипломатиите на Алијансата...
23.03.2017 - 14:21
Пет илјади припадници на безбедносните сили ќе ја гарантираат безбедноста во Рим за време на средбата на врвот на ЕУ што ќе се одржи на 25 март....