16.10.2012 - 09:15
Кубанската Влада соопшти дека ги укинува излезните визи за своите граѓани кои сакаат да патуваат во странство.   Според државните медиуми,...
16.10.2012 - 08:29
Со намалувањето на разликата меѓу претседателските кандидати Барак Обама и Мит Ромни во САД, се отвори можноста изборите за првпат во историјата да...
16.10.2012 - 08:27
Во пресрет на вечерашната втора дебата меѓу Барак Обама и Мит Ромни, во рамките на претседателските избори во САД, државниот секретар Хилари Клинтон...
15.10.2012 - 21:32
Околу 120 затвореници денеска побегнаа од затворот „Џедајда“ во либискиот главен град Триполи. Либиските власти информира дека набрзо по масовното...
15.10.2012 - 21:29
Земјотрес со интензитет од 5,5 степени според Рихтеровата скала вечерва ја погоди централноамериканската држава Гватемала, соопшти Американскиот...
15.10.2012 - 20:05
Еден цивил, шестмина курдски екстремисти и двајца припадници на турските безбедносни сили денеска се убиени во одвоени судири на југоистокот на...
15.10.2012 - 19:27
Каталонија ќе се бори за правото да одржи референдум за независност, а ако треба ќе се обрати и до меѓународните судови, изјави денеска претседателот...
15.10.2012 - 16:15
Автобус со 56 ученици, се преврте денеска во Англија, откако возачот ја загуби контролата врз возилото. Инцидентот се случил утринава во англиската...