24.10.2012 - 07:35
Францускиот суд казни три локални списанија поради објавување на фотографии на пријателката на претседателот Франсоа Оланд, Валери Тривелер во бикини...
23.10.2012 - 12:41
Висок талибански командант на северот на Авганистан, Мула Абдула Рахман, заробен е во заедничка акција на силите на таа земја и НАТО, соопшти денеска...
23.10.2012 - 12:20
Емирот на Катар шеик Хамад бин Халифа Ал Тани денеска пристигна во историска посета на Појасот Газа. Емирот влезе во...
23.10.2012 - 10:09
Најмалку седум лица загинаа и 22 беа повредени во напади во шиитски квартови на ирачката престолнина денеска, соопштија локалните власти....
23.10.2012 - 10:04
Десет војници и полицајци беа убиени во судири со талибанци во провинцијата Херат, соопштија локалните власти. Борбите избувнаа вчера попладне...
23.10.2012 - 09:53
Сирискиот претседател Башар ал Адас потпиша денеска указ за сеопшта амнестија, од која се исклучени „терористите“, како што режимот ги нарекува...
23.10.2012 - 08:38
Во американските претседателски избори, третата дебата меѓу кандидатите Барак Обама и Мит Ромни помина без јасен победник. Ромни го обвини Обама дека...
23.10.2012 - 08:31
Најмалку 12 пациенти и членови на персонал загинаа, а 60 се повредени во пожар во болница во јужен Тајван, јави тајванската телевизија. Огнот почнал...