06.08.2012 - 09:44
Сирискиот премиер Ријад Хиџаб кој пребега во Јордан заедно со уште тројца министри, објави дека се присоединува со опозицијата, јави Ал Џезира....
06.08.2012 - 09:35
Вооружени разбојници ја олесниле касата на ОН за 300.000 долари. Станува збор за пари  наменети за мировната мисија на Обединетите нации и...
06.08.2012 - 08:23
Хирошима ја одбележува 67 години од првото бомбардирање со атомската бомба со повик да се уништат нуклеарните арсенали.   Околу 50.000 луѓе се...
06.08.2012 - 08:10
Италијанските царински службеници, во пристаништето Бари, деновиве спречиле шверц на 600 шишиња „Витадокс“, отров од скорпија кој се користи во...
06.08.2012 - 08:00
Нападот во кој вооружен маж во храмот на Сиките во Винсконсин уби шест луѓе и тројца тешко повреди, по што полицијата го застрела, американските...
05.08.2012 - 20:56
Вооружен напаѓач застрелал неколку лица во напад врз храм на индиската заедница Сик, во градот Оук Крик во американската сојузна држава Висконсин....
05.08.2012 - 16:18
Кинеската полиција разби мрежа за трговија со човечки органи и уапси 137 лица, меѓу кои 18 лекари.   Полицијата се сомнева дека уапсените...
05.08.2012 - 12:16
Здрав сум, немам никакви наследни болести, крвна група 0+. Нудам мој бубрег за паричен надомест, вака гласи еден од огласите со кои очајни...