31.07.2012 - 18:02
НАТО ќе го намали военото присуство во Авганистан, но нема целосно да се повлече откако ќе заврши мисијата на ИСАФ на крајот на 2014 година, изјави...
31.07.2012 - 16:05
Американски експерти идентификуваа нов облик на грип кај фоките, кој би можел да влијае врз здрвјето на другите животни и луѓето. Утврдено е...
31.07.2012 - 16:01
Сириските бунтовници напднаа денеска две полициски станици во Алепо и убија најмалку 40 полицајци во текот на судирот кој траел повеќе часа,...
31.07.2012 - 13:46
Дури 60 проценти од свештениците во Полска го прекршуваат целибатот и имаат љубовници, а околу 10 до 15 насто од нив имаат и деца за кои алиментација...
31.07.2012 - 13:25
Повторно одложен судскиот процес против поранешната премиерка на Украина Јулија Тимошенко за затајување данок. Тимошенко побара да не присуствува на...
31.07.2012 - 11:15
Силна песочна бура, втора по ред во една недела, го зафати Феникс во Аризона.   Силните песочни бури не се новост за овој дел од САД, но според...
31.07.2012 - 09:54
Најмалку седум луѓе загинаа, а над 20.000 ги напуштиле своите домови по тајфунот проследен со обилни дождови кој минал низ крајбрежјето на Филипините...
31.07.2012 - 09:46
29 годишната Мојра Џонстон, по занимање топлес танчерка, во овие врели денови претставува вистинско освежување на врелите њујоршки улици, а може да...