01.08.2012 - 18:29
Европската комисија денеска започна нова кампања против фалсификуваните играчки, кои главно пристигнуваат од Кина и се опасни по здравјето на децата...
01.08.2012 - 16:45
Шведскиот милијаредер-наследник Ханс Кристијан Раусинг, кој постојано живее во Велика Британија, денеска е осуден во Лондон на десет месеци затвор и...
01.08.2012 - 13:28
Шведскиот милијаредер-наследник Ханс Кристијан Раусинг, кој постојано живее во Велика Британија, призна денеска на судењето во Лондон дека е виновен...
01.08.2012 - 10:05
Член на владеачкото семејство во Кувајт го обвини монархот за корупција. По неколку дена поминати во притвор, полицијата го ослободила шеикот Мешал...
01.08.2012 - 09:49
Судири меѓу сириските војници и бунтовниците избувнаа денеска за прв пат ви христијанските квартови во центарот на Дамаск, соопшти Сирискиот центар...
01.08.2012 - 09:02
Тенкови и оклопни транспортери од составот на Петата оклопно-механизирана бригада на турската армија, стационирана во Газиантепе, со камиони се...
01.08.2012 - 08:53
Ал Каеда, талибанците и Иран треба да им платат шест милијарди долари на роднините на жртвите од 11 септември 2001 година, пресмета американски...
01.08.2012 - 08:43
Синот на убиениот либиски диктатор Моамер Гадафи - Сеиф ал Ислам, изјави дека сака да биде суден во Холандија за претпоставените воени злосторства,...