20.09.2017 - 09:46
Претседателот на Венецуела Николас Мадуро изјави дека неговиот американски колега Доналд Трамп е „новиот Хитлер на меѓународната политика“. Изјавата...
20.09.2017 - 09:43
Нов земјотрес го погоди Мексико. Само николку часа по завршувањето на комеморацијата на сеќавање на жртвите од земјотресот со интензитет од 8.0...
20.09.2017 - 03:12
Најмалку едно лице починало откако ураганот Марија направил хаос на францускиот остров Гвадалупе. Тоа е првата потврдена жртва од силниот ураган кој...
20.09.2017 - 03:06
Во земјотресот кој го погоди централниот дел на Мексико, досега загинаа 138 луѓе  во државата Морелос. Аеродромот во главниот град ги прекина...
20.09.2017 - 02:53
Британската полиција вечерва во Велс уапси уште едно лице осомничено за поврзаност со петочниот бомбашки напад во лондонското метро. Според...
20.09.2017 - 02:41
Најмалку 134 лица загинаа при земјотрес со интензитет од 7,1 степени според Рихтеровата скала што синоќа го погоди централниот дел на Мексико....
19.09.2017 - 21:27
Земјотрес со интензитет од 6,8 степени според Рихтеровата скала е регистриран денеска во централната мексиканска сојузна држава Пуебла, соопшти...
19.09.2017 - 20:12
Најмалку едно лице загина во налет на ураганот Марија на францускиот остров Гвадалуп. Тоа е првата потврдена жртва на ураганот Марија, кој го погоди...