20.02.2017 - 09:43
Американскиот потпретседател Мајк Пенс денеска во Брисел ќе се сретне со лидерите на ЕУ и НАТО, завршувајќи ја европската турнеја чија цел е да ги...
20.02.2017 - 03:14
Ким Јонг-нам, полубратот на севернокорејскиот лидер, Ким Јонг-ун, беше убиен на интернационалниот аеродром во Куала Лумпур, во Индонезија.   Тој...
20.02.2017 - 03:01
Неколку десетици луѓе се ранети во експлозија во центарот на колумбиската престолнина Богота.   Според градските власти, ранети се најмалку 40...
19.02.2017 - 19:56
Најмалку 18 луѓе загинаа и 25 се ранети во експлозија што се случи денеска на пазар во западниот дел од Могадишу. Според полицијата експлозијата ја...
19.02.2017 - 15:31
Илјадници демонстранти се собраа во Тирана за да бараат оставка од премиерот Еди Рама. Демонстрантите кои се предводени од опозициската Демократска...
19.02.2017 - 15:27
Официјална Москва соопшти дека Русија „привремено“ ги прифаќа пасошите и сите други лични документи за идентификација што ги имаат издадено...
19.02.2017 - 12:41
Ватикан замрзна околу два милиони евра сомнителни пари во минатата година во рамки на борба против перење пари објавена од папата Франциско. Парите...
18.02.2017 - 17:46
Соединетите Американски Држави ќе ја поддржат НАТО алијансата, порача американскиот потпретседател Мајк Пенс во своето обраќање на безбедносната...