18.02.2017 - 12:27
Малезиската полиција уапси маж од Северна Кореја, кој е осомничен за убиство на Ким Џонг-нам, полубрат на севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун. Мажот...
18.02.2017 - 12:11
Турски официјални претставници соопштија денеска дека се уапсени 26 лица, кои се поврзани со експлозијата на автомобилот-бомба во југоисточниот дел...
18.02.2017 - 11:13
Околу 1.500 Мексиканци, формирајќи жив штит, протестираа поради плановите на американскиот претседател Доналд Трамп да изгради ѕид долж границата на...
17.02.2017 - 18:59
Додека мојата администрација работи беспрекорно – медиумите шират приказни за хаос – ова беше порака од 76 минутната прес-конфернција на Доналд Трамп...
17.02.2017 - 13:39
Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган со митинг во градот Караманмараш денеска ќе ја почне кампањата за референдумот за промена на уставот на...
17.02.2017 - 10:45
Во Минхен почнува 53. Безбедносна конференција која до недела ќе ги собере главните актери во меѓународната безбедност, во време на неизвесната...
17.02.2017 - 10:06
Турската погранична полиција на границата со Иран открила 600 килограми хероин во камион чија крајна дестинација била Бугарија, јави БТА.  ...
16.02.2017 - 19:13
Имигрантите во неколку американски градови денеска ќе излезат на протест а голем број на ресторани и продавници ќе ги затворат вратите во знак на...