16.02.2017 - 12:46
Поради недостиг од нормални односи меѓу Русија и САД, без решение се серија проблеми што бараат заедничко внимание, изјави денеска портпаролот на...
16.02.2017 - 09:19
Американскиот Сенат гласаше за блокирање на наредбата на Владата на Барак Обама, која на околу 75.000 лица со психички растројства им попречуваше да...
15.02.2017 - 20:28
Властите на Дубаи сакаат арапската нација да биде прва, која ќе изгради човечка колонија на Марс, а рокот е точно сто години. премиерот на...
15.02.2017 - 20:17
Турција прими повеќе од 3,5 милиони бегалци и мигранти, изјави денеска турскиот министер за внатрешни работи, Сулејман Сојлу.   - Во земјата...
15.02.2017 - 10:41
Литванскиот Парламент усвои вчера целосна забрана за физичко казнување на децата. Измените во законот по ова прашање беа донесени без ниту еден глас...
15.02.2017 - 10:31
Русија нема да ја врати контролата врз Крим на Украина, денеска соопшти руското Министерство за надворешни работи во одговорот на соопштението на...
15.02.2017 - 10:24
Најмалку пет лица се убиени при напад со нож во кинескиот регион Сенкјанг, соопшти денеска регионалната Влада во префектурата Хотан, додавајќи дека...
15.02.2017 - 09:29
Властите ја укинаа вчера наредбата за евакуација на околу 200 илјади лица, кои живеат во подножјето на вештачкото езеро до гратчето Оровил, откако...