04.03.2018 - 12:09
  Во Италија се одржуваат парламентарни избори, кои би можеле да ги вратат познатите политички имиња, како Силвио Берлускони или Матео Ренци, но...
04.03.2018 - 12:06
Членовите на Социјалдемократската партија на Германија поддржаа формирање владејачка коалиција со конзервативците на канцеларката Ангела Меркел....
03.03.2018 - 16:15
Словачката полиција ги ослободи седумте Италијанци кои беа приведени како осомничени за убиството на новинарот Јан Куциак и неговата девојка. ...
03.03.2018 - 13:05
Бројот на приведени демонстранти пред украинскиот парламент во Киев се искачи на 100 откако полицијата почна да го отстранува кампот на опозицијата....
03.03.2018 - 12:59
Турските вооружени сили неутрализира 2.434 терористи за време на операцијата „Маслиново гранче" во реонот на градот Африн, Северна Сирија, соопшти...
03.03.2018 - 12:01
Пет лица загинаа во силната бура, која го зафати брегот на Атлантскиот океан и североисточниот дел на САД. Бурата донесе ветрови со  сила на...
02.03.2018 - 15:29
Јавното обвинителство од Анкара издаде наредба за апсење на 154 лица меѓу кои офицери на Воената морнарица и синдикални активисти, кои се осомничени...
02.03.2018 - 15:02
Четворица напаѓачи беа убиени денеска при напад на француската амбасада во главниот град на Буркина Фасо, Уагадугу и Генералштабот на Армијата,...