07.03.2016 - 08:01
На Факултетот за електротехника и информациски технологии (ФЕИТ) денеска ќе биде отворен седмиот меѓународен натпревар за роботика и вештачка...
27.01.2016 - 13:40
Mercedes-Benz во Македонија е најпосакуван премиум бренд со најмногу продадени возила меѓу конкурентите во 2015-та година.   Mercedes-Benz во...
28.09.2015 - 18:57
Американската вселенска агенција (НАСА) денеска соопшти дека на Марс има вода и тоа не само во замрзната, туку и во течна состојба.   - Марс не...
27.09.2015 - 11:17
Создавачот на социјалната мрежа Фејсбук Марк Зукерберг и шефот на компјутерскиот гигант Мајкрософт Бил Гејтс ветија дека ќе вложат ресурси за...
26.09.2015 - 10:27
Веднаш по официјалното претставување на престижниот саем за автомобили во Франкфурт, во Македонија прикажани врвните теренски модели на Mercedes-Benz...
17.09.2015 - 10:35
На претпремиерата на саемот за автомобили во Франксфурт, Мерцедес бенц ја претстави иднината на автомобилите, со што почнува нова ера во...
08.09.2015 - 13:27
Германските власти се обврзаа до 2018 година сите граѓани да имаат пристап до интернет со брзина од над 50 Мбпс (мегабити во секунда) со што ќе стане...
15.08.2015 - 18:18
Американската вселенска агенција (НАСА) тестираше супер мотор РС-25, кој еден би можел да испрати ракета со човечки екипаж на Марс. Станува збор за...