28.10.2016 - 16:10
Фармацевтската компанија Hoffmann - La Roche („Рош“) за стручната јавност го промовираше лекот со кој се постави нов стандард во вкупното преживување...
29.09.2016 - 14:30
На светскиот саем за автомобили во Париз, Mercedes-Benz го претстави новото електрично возило со автономија од 500 км и ја објави новата стратегија...
07.03.2016 - 09:10
Реј Томлисон, американски програмер заслужен за постоење на и-мејл комуникацијата, почина на 74-годишна возраст, јави денеска Би-Би-Си.  ...
07.03.2016 - 09:01
На Факултетот за електротехника и информациски технологии (ФЕИТ) денеска ќе биде отворен седмиот меѓународен натпревар за роботика и вештачка...
27.01.2016 - 14:40
Mercedes-Benz во Македонија е најпосакуван премиум бренд со најмногу продадени возила меѓу конкурентите во 2015-та година.   Mercedes-Benz во...
28.09.2015 - 19:57
Американската вселенска агенција (НАСА) денеска соопшти дека на Марс има вода и тоа не само во замрзната, туку и во течна состојба.   - Марс не...
27.09.2015 - 12:17
Создавачот на социјалната мрежа Фејсбук Марк Зукерберг и шефот на компјутерскиот гигант Мајкрософт Бил Гејтс ветија дека ќе вложат ресурси за...
26.09.2015 - 11:27
Веднаш по официјалното претставување на престижниот саем за автомобили во Франкфурт, во Македонија прикажани врвните теренски модели на Mercedes-Benz...