24.09.2012 - 09:22
Непрецизни и погрешно изговорени имиња на градови и места во новата апликација на „Епл“, испровоцираа гнев кај корисниците.   Во јуни „Епл“...
21.09.2012 - 18:42
Американскиот производител на автомобили „Џенерал Моторс“ (ГМ) ќе повлече речиси 474.000 возила од марките „шевролет“, „понтијак“ и „сатурн“, со цел...
18.09.2012 - 12:19
Цената на акциите на американскиот  технолошки гигант "Епл" за прв пат откако постои компанијата, порасна на 700 долари.   "Епл" вчера...
18.09.2012 - 08:33
„Мајкрософт“ ги повика луѓето кои го користат оперативниот систем „Виндоус“ да инсталираат бесплатен софтвер за безбедност, со цел да ги заштитат...
17.09.2012 - 09:04
Чешкиот производител на антивирусен софтвер АВГ ја претстави својата палета безбедносни алатки за 2013 година, меѓу кои и новиот бесплатен антивирус...
14.09.2012 - 10:22
Новиот ајфон на „Епл“ излегува на пазарот денеска, сега со поголем екран и со безжична Г4 технологија, истовремено додека компанијата бара начин да...
12.09.2012 - 19:37
Американската компанија „Епл“ го претстави денеска новиот „смартфон“ - „Ајфон 5“.  „Ајфон 5“ располага со нов хардвердски дизајн и екран...
12.09.2012 - 09:35
Apple денеска во Сан Франциско ќе го презентира паметниот телефон од шестата генерација на iPhone, кој суштествено ќе се разликува од претходните два...