10.08.2012 - 11:26
Откако НАСА во понеделникот успешно ја спушти капсулата Кјуриозити, британскиот кралски астроном вели дека верува оти е само прашање на време пред...
10.08.2012 - 10:34
Експерименталото вселенско летало на НАСА Морфеус се урна при пробниот лет во вселенскиот центар Кенеди.   За време на пробното летање, леталото...
10.08.2012 - 08:46
На Блискиот исток е откриен нов компјутерски вирус кој може да ги шпионира финансиските трансакции, електронската пошта и активностите на социјалните...
09.08.2012 - 20:07
Американската Федерална трговска комисија го казни „Гугл“ со 22,5 милиони долари поради кршење на приватноста на луѓето, кои го користат пребарувачот...
09.08.2012 - 17:00
Околу 30 отсто од корисниците на паметни телефони чуваат доверливи информации, меѓу останатото и лозинките за профили на социјалните мрежи и другите...
07.08.2012 - 09:40
Конечната копија на Windows 8 „процури“ на интернет, само еден ден откако од компанијата Microsoft соопшти дека новиот оперативен систем е подготвен...
06.08.2012 - 11:28
Како што се приближува годишнината од смртта на Стив Џобс, визионерот и посветениот извршен директор зад најпосакуваните производи на Епл, можно е да...
06.08.2012 - 07:40
Вселенската агенција на САД објави дека Curiosity безбедно слетал на Марс. Возилото тешко еден тон, слетало во кратер во близина на еквадорот на...