07.08.2012 - 09:40
Конечната копија на Windows 8 „процури“ на интернет, само еден ден откако од компанијата Microsoft соопшти дека новиот оперативен систем е подготвен...
06.08.2012 - 11:28
Како што се приближува годишнината од смртта на Стив Џобс, визионерот и посветениот извршен директор зад најпосакуваните производи на Епл, можно е да...
06.08.2012 - 07:40
Вселенската агенција на САД објави дека Curiosity безбедно слетал на Марс. Возилото тешко еден тон, слетало во кратер во близина на еквадорот на...
05.08.2012 - 11:12
Прашина и задагувачки аеросоли патуваат од Азија, преку океанот и негативно влијаат врз квалитетот на воздухот во САД и Канада, а можеби и ги...
04.08.2012 - 12:45
Времето во Соединетите Американски Држави годинава е исклучително лошо, а како резултат на тоа има суши, високи температури и бури. Сепак,...
04.08.2012 - 11:16
Американската Национална аеронаутичка и вселенска администрација (НАСА) ќе им додели 1,1 милијарди долари на три приватни компании за развој и...
31.07.2012 - 09:51
Иако иднината не може во целост да се предвиди, во последно време постојано е присутна темата дека технологијата со која располагаме во најскоро...
30.07.2012 - 11:50
Четири децении откако астронаутите слетаа на Месечината и поставија американски знамиња, научниците на НАСА објавија докази дека тие сеуште се на...