17.01.2014 - 11:59
„Иксбокс еден“ го победи својот најголем конкурент „Плејстејшн 4“ и го освои приматот за најпродавана играчка конзола во месец декември во САД....
12.01.2014 - 13:20
На „Фејсбук“ постојат над 300.000 активни профили на граѓани на Црна Гора, што значи дека речиси секој втор црногорски жител е вклучен на оваа...
11.01.2014 - 11:19
Корисниците на Yahoo изложени на вирус, јавуваат странските медиуми. Според нив, во периодот од 31-ви декември 2013-та година до 3-ти јануари 2014-та...
04.01.2014 - 09:18
Зголемена е свеста за купување преку интернет во Македонија, но од друга страна се уште има граѓани кои се скептични кон овој тип набавка на...
27.12.2013 - 18:13
Едно истражување финансирано од ЕУ покажува дека во 2013 година е регистриан голем пад на популарноста на „Фејсбук“ меѓу тинејџерите, кои забавата се...
06.12.2013 - 19:35
Американската Академија за филмски уметности, синоќа го објави списокот на 10 филма номинирани за најдобри визуелни ефекти, меѓу кои македонското...
04.12.2013 - 17:20
Кои се проблемите во образованието кои не и дозволуваат на модерната технологија да стане неизоставен дел и од образовниот процес во земјава? На...
18.11.2013 - 13:57
Извршниот директор на Гугл и коосновач на компанијата Ерик Шмид изјави денеска дека се воведува нова технологија, која ќе овозможи да се блокираат...