22.09.2017 - 09:35
Четири лица се повредени откако синоќа приватен луксузен авион излета од писта на аеродромот во Истанбул. Авионот требало да полета од аеродромот „...
21.09.2017 - 10:34
Турција презема чекори за купување балистички ракети за да ги заштити своите граѓани. Ова го изјави турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, кој...
20.09.2017 - 09:57
Најавениот референдум за независност на ирачки Курдистан може да предизвика регионална криза и да доведе до нови конфликти на Блискиот исток, изјави...
17.09.2017 - 18:12
Три лица, од кои едно дете, се повредени попладнево во Блеград за време на невремето проследено со силен ветер што зафати делови од Србија....
15.09.2017 - 11:08
Eврокомесарот за соседска политика и проширување, Јоханес Хан денеска ќе престојува во еднодневна работна посета на Белград, каде ќе има средби со...
13.09.2017 - 17:59
Наредниот месец ќе почне нова фаза од дијалогот за Косово и Метохија, порача Српскиот претседател Александфар Вучиќ во вонредното обраќање до...
12.09.2017 - 20:52
Српскиот премиер Александар Вучиќ изрази сочувство до семејствата на загинатите рудари на денешното јавно обраќање на државната телевизија. Тој...
11.09.2017 - 14:19
Европската Унија ги поддржува реформските напори во Република Македонија, а тоа јасно ги вклучува и очекувањата од претстојните локални избори,...