13.03.2018 - 09:37
Во малиот град Хрватска Костојница прогласена е вонредна состојба поради излевањето на реката Уна, што предизвика поплава во местото. Во Карловац...
13.03.2018 - 09:28
Турција набрзо ќе го ослободи од терористи градот Африн, северна Сирија, изјави турскиот вицепремиер и портпарол на Владата, Бекир Боздаг. Тој посочи...
12.03.2018 - 17:35
Точно пред 15 години, на 12 март 2003 година, беше извршен атентат врз Зоран Ѓинѓиќ, кој беше првиот демократски избран премиер на српската влада....
12.03.2018 - 15:16
Крвава драма во Белград. Поради отказ од работа 31-годишниот Небојша С. упаднал во фирмата каде што работел и почнал да пука во своите колеги. Во...
12.03.2018 - 09:36
Земјотрес со интензитет од 3,5 степени според Рихтеровата скала утрово е регистриран во Босна и Херцеговина. Епицентарот на земјотресот бил на 15...
11.03.2018 - 14:24
Денеска се навршуваат 12 години од смртта на поранешниот претседател на СР Југославија и на обвинетиот во Хаг Слободан Милошевиќ, објавуваат дел од...
10.03.2018 - 19:49
Неколку илјади анархисти доцна попладнево протестираа во Солун против национализмот во регионот. Дел од нив се засолнија во кампусот на универзитетот...
10.03.2018 - 19:44
Одржувањето на вонредниот конгрес на романската Социјалдемократска партија (ПСД) предизвика протести во Букурешт. Демонстрантите се собираа пред...