03.09.2017 - 14:01
Три лица се уапсени во Белград поради сомневање дека ја загрозиле безбедноста на српскиот претседател Александар Вучиќ откако со автомобил налетале...
03.09.2017 - 10:51
Италијанската полиција запленила рекордна количина од 2,3 тони марихуана шверцувана од Албанија. Акцијата била спроведена во Сан Бенедето дел Тронто...
02.09.2017 - 11:03
Различните интереси на глобалните сили и го стеснуваат маневарскиот простор на земјата, смета српскиот претседател Александар Вучиќ. Во интервју за...
02.09.2017 - 10:41
Земјотрес со магнитуда од 5 степени е регистриран на грчкиот остров Родос, но нема информации за настрадани или за штети, пренесе Асошиејтед прес...
29.08.2017 - 11:12
Високата претставничка за безбедносна и надворешна политика на ЕУ, Федерика Могерини изјави дека балканот е еден од приоритетите на Унијата,...
26.08.2017 - 12:42
Албанскиот премиер Еди Рама денеска во Драч ќе биде домаќин на неформалниот состанок на премиерите од земјите на Западен Балкан. Според информациите...
24.08.2017 - 13:06
Тешка сообраќајна несреќа во Tурција. Најмалку пет лица загинаа, а десетина се повредени откако возачот изгубил контрола над возилото и удрил во...
22.08.2017 - 11:38
„Eвропската унија мора да престане да ги следи активностите на Tурција и да развие нов пристап кон неа“,  порача еврокомесарот за проширување,...