09.05.2017 - 14:32
Грција ќе загуби помеѓу 800 милиони и 1,6 милијарди евра поради Брегзит, соопшти денеска грчката Централна банка. Според грчкиот заменик-министер за...
09.05.2017 - 12:44
Црногорскиот премиер Душко Марковиќ по разговорот со американскиот државен секретар Рекс Тилерсон изјави дека Црна Гора формално ќе стане членка на...
08.05.2017 - 10:38
Лидерот на албанската опозициска демократска партија, Љуљзим Баша по средбата со партиската парламентарна група изјави дека во Албанија на 18 јуни...
07.05.2017 - 16:18
Премиерската фотелја на албанскиот премиер Еди Рама му е сериозна разнишана откако здружената албанска опозиција донесе одлука за одржување на...
07.05.2017 - 12:25
Уште многу вода ќе протече низ Дунав додека се развие пријателство меѓу Хрватска и Србија, но двете држави имаат обврска поради интересите и...
06.05.2017 - 12:23
Андреј Пленковиќ има легитимитет за натамошно водење на Владата, изјави хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ. Според неа, можноста за...
05.05.2017 - 12:39
Српската министерка за евроинтеграции Јадранка Јоксимовиќ и директорот на канцеларијата на Владата на Србија за Косово, Марко Ѓуриќ на амбасадорите...
05.05.2017 - 11:29
Лидерот на владејачките социјалисти и актуелен албански премиер Еди Рама и првиот човек на најголемата опозициска сила во Албанија, Љуљзим Баша, не...