04.01.2017 - 18:34
Косовската полиција демантираше денеска странски медиуми дека еден од лидерите на ИД, косовскиот Албанец Лавдим Мухаџири, со околу 400 соборци е...
04.01.2017 - 17:41
Егзекуторот на Исламска Држава, Лавдрим Мухаџери, попознат по псеводнимот Абу Абдулах ал Косово, со уште 400 милитанти се пробил од Сирија во Европа...
04.01.2017 - 12:43
Хрватска е зафатена од епидемија на грип со висок интензитет, од што досега починаа две лица, а неколку илјади се болни.    Грипот го...
03.01.2017 - 21:35
Српскиот  министер за надворешни работи, Ивица Дачиќ, нагласи дека се согласува со ставот на МНР на Македонија да не се урива пријателство меѓу...
03.01.2017 - 17:38
Слободан Гајиќ (60) синоќа околу 21:45 фрлил бомба во автомобил во кој седел брачен пар, кои ианку биле во роднинско сродство со напаѓачот. Во...
03.01.2017 - 16:49
Шефот на српската дипломатија Ивица Дачиќ со своите најнови изјави свесно ги нарушува односите во регионот и повторно предизвикува и провоцира...
02.01.2017 - 13:40
Шефот на српската дипломатија Ивица Дачиќ во интервјуто за агенцијата Бета изјави дека Србија згрешила што ја признала Македонија под уставното име...
30.12.2016 - 09:43
Турската полиција во градот Адана во јужниот дел од државата привела 30 луѓе осомничени за врски со исламска држава, објави Милиет. Припадници на...