28.04.2017 - 09:12
Собранието на Црна Гора денеска треба да ја потврди одлуката за членството на земјата во НАТО Алијансата. Црногорските власти и опозицијата имаат...
27.04.2017 - 11:08
По одлуката на судот во Колмар да го одбие српското барање за екстрадиција на Рамуш Харадинај, лидерот на опозициската Алијанса за иднината на Косово...
27.04.2017 - 09:55
Францускиот суд во Колмар, го одби барањето на Србија за екстрадиција на поранешниот лидер на ОВК, Рамуш Харадинај. Тој е  ослободен, а во...
27.04.2017 - 09:39
Спикерот на албанскиот парламент и лидер на Движењето за социјалистичка интеграција Илир Мета, искажа разочараност од неучеството на опозицијата на...
26.04.2017 - 19:58
Во експлозија на комбе со кое се превезувале студенти во Истанбул повредени се седум лица. Експлозијата се случила додека возилото, кое е во...
26.04.2017 - 12:55
Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган најави дека Анкара може да ја преиспита својата позиција за приклучувањето кон Европската унија, доколку не...
26.04.2017 - 12:52
Грчкиот премиер Алексис Ципрас изрази уверување дека Грција ќе се врати на меѓународниот пазар оваа година откако Владата ги заврши сегашните...
25.04.2017 - 09:01
Преговарачкиот тим на грчката Влада денеска ќе почне преговори со шефовите на мисијата на кредиторите на Грција, а дискусиите ќе се фокусираат на...