09.12.2017 - 09:26
Српскиот претседателот Александар Вучиќ денеска во Белград ќе се сретне со премиерите на Грција, Алексис Ципрас, на Бугарија, Бојко Борисов и на...
05.12.2017 - 09:49
Хрватската санитарна инспекција забрани увоз на шест пратки со кондиторски производи од Босна и Херцеговина и од Србија, поради наводно преголемо...
04.12.2017 - 11:40
Малтешката полиција уапсила осум осомничени за убиството на новинарката Дафне Каруана Галиција, соопшти премиерот на Малта, Џозеф Мускат. Апсењата се...
04.12.2017 - 09:42
Грција и Албанија се борат со поплави. Поројните дождови што ја зафатија Грција   предизвикаа големи штети во западниот дел на земјата....
03.12.2017 - 17:53
Грчката полиција уапси во близина на Атина државјанин на Србија со 135 кг кокаин, со улична вредност од околу пет милиони евра, објавија белградски...
01.12.2017 - 13:47
Хрватскиот генерал Слободан Праљак, кој драматично се самоуби во Хашкиот трибунал додека му беше изрекувана пресудата, оставил проштално писмо во кое...
01.12.2017 - 12:48
Во југозападна Бугарија прогласена е портокалова фаза поради доаѓањето на циклонот „Филип“, кој е проследен со силни ветрови и поројни дождови....
01.12.2017 - 10:00
Состојбата со поплавите на целата територија на Албанија е алармантна, уште повеќе што дождот понатаму интензивно врне, со што се зголемува нивото на...