01.03.2017 - 18:29
Двете последователни експлозии во воената фабрика во Крагуевац, во смрт односоа еден човечки живот. Потполковникот Мирослав Перишиќ од вооружените...
01.03.2017 - 15:31
Лабораторијата при Ветеринарниот факултет во Сараево денеска потврди дека во сараевската Зоолошка градина е потврдено присуство на вирусот на грипот...
01.03.2017 - 12:09
Српскиот министер за одбрана Зоран Ѓорѓевиќ денеска изјави дека во воената фабрика во Крагуевац имало две експлизии, а не една, како што првично беше...
28.02.2017 - 17:55
Српскиот премиер Александар Вучиќ изјавил дека Србија ги следи состојбите во земјите од регионот и дека ќе направи се за да ги зачува мирот и...
28.02.2017 - 14:29
Српскиот премиер Александар Вучиќ изјавил дека Србија ги следи состојбите во земјите од регионот и дека ќе направи сè за да ги зачува мирот и...
28.02.2017 - 14:22
Српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ изјави дека Србија сака да ги реши несогласувањата со Хрватска на „мирен, политички и дипломатски...
28.02.2017 - 12:13
Шефицата на дипломатијата на ЕУ, Федерика Могерини утре ќе ја започне неколкудневната посета на земјите на западен Балкан, која ќе има двојно значење...
27.02.2017 - 18:16
Страшна сообраќајна несреќа ја потресе Грција. Според надзорните камери на автопатот, синот на сопственикот на грчкиот синџир продавници „Џамбо“,...