25.09.2012 - 08:58
Претседателот на грчкиот Парламент Евангелос Меимаракис соопшти дека привремено ќе ја напушти должноста, очекувајќи ги резултатите од истрагата за...
24.09.2012 - 12:41
Мрежата за афирмација на невладиниот сектор (МАНС) соопшти денеска дека во избирачкиот список на Црна Гора има повеќе од шест илјади лица, кои се...
24.09.2012 - 12:23
Жељко Ражнатовиќ и неговата сопруга Светлана Цеца Ражнатовиќ во 1999 година за време на Нато бомбардирањата замалку ќе настрадале во белградскиот...
24.09.2012 - 08:46
Шест лица беа приведени во Атина за време на демонстрациите против антиисламскиот филм „Невиноста на муслиманите“, кои се одржаа синоќа во Атина....
24.09.2012 - 08:43
Продолжувањето на дијалогот меѓу Белград и Приштина е можно дури, отако ќе бидат применети досега постигнатите спогодби во Брисел, изјави косовскиот...
23.09.2012 - 17:32
Известувачот на Европскиот парламент за Србија Јелко Кацин денеска изјави дека е потребно да се менува Уставот на Србија и оти тоа и станува се...
23.09.2012 - 09:51
Приштинската телевизија Клан Косова јави синоќа дека во полициска акција уапсен е Елвис Каљменди, син на балканскиот нарко-бос Насер Каљменди, по...
23.09.2012 - 09:46
Се очекува во наредните неколку дена грчкиот премиер да и се обрати на нацијата за да добие поддршка од јавноста за последниот пакет мерки за штедење...