26.11.2012 - 09:51
Министрите за финансии од еврозоната денеска повторно ќе дискутираат за Грција откако минатата недела по речиси 12 часа разговори, не успеаја да се...
25.11.2012 - 19:09
Турскиот премиер Таип Реџеп Ердоган денеска ја критикуваше турската серија „Сулејман величествениот“, што се прикажува во повеќе земји од регионот и...
25.11.2012 - 14:13
Денешниот Ден на државност на Босна и Херцеговина нема да биде одбележан во Република Српска.   По повод празникот муслиманскиот и хрватскиот...
25.11.2012 - 11:48
По објавувањето на одлуката на судиите од ЕУЛЕКС од Окружниот суд во Приштина за одредување на притвор од 30 дена за поранешниот командант на ОВК,...
25.11.2012 - 10:53
Грчките даночни власти го потврдија пишувањето на атинските медиуми дека двајца архијереи на својата банкарска сметка имаат повеќе од пет милиони...
25.11.2012 - 09:31
Неколку стотици демонстранти „вооружани“ со домати, пиперки и други зеленчук се собраа синоќа пред Парламентот на Бугарија, извикувајќи "Мафија", "...
25.11.2012 - 09:08
30 дена притвор добија Фатмир Лјимај и уште тројца негови соборци од поранешната ОВК, соопшти Еулекс.   Поранешниот командант на ОВК и пратеник...
24.11.2012 - 20:55
Седум бунтовници од Курдската работничка партија беа убиени ноќеска за време на борби со турската армија на југоисток во Турција, јави Анадолија....