22.11.2012 - 09:06
Непознатото лице, кое со автомобил вчера попладне во повеќе наврати се обидел да ја пресече колоната возила во која се наоѓал претседателот на Србија...
22.11.2012 - 08:42
Грција отпечатила 1,5 милион специјални летоци што ќе им ги подели на имигрантите со цел да ги информираат како да се вратат во земјите од каде што...
22.11.2012 - 08:29
Грчкиот премиер Андонис Самарас пристигна во Брисел за денешниот самит на лидерите на Европската унија со надеж дека ќе добие гаранции дека на...
21.11.2012 - 19:14
Еврогрупата и Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) се далеку од договор за деблокирање на финансиската помош за Грција, изјави по средбата извор близок...
21.11.2012 - 18:33
Главниот обвинител на Хашкиот трибунал Серж Брамерц соопшти денеска дека Обвинителството е разочарано со пресудата на Апелативниот совет, со која се...
21.11.2012 - 18:29
Се повеќе грчки граѓани чекаат во колона за бесплатна храна, објави денеска весникот „Прото тема“. Архиепископијата во Атина соопшти дека за две...
21.11.2012 - 15:28
Србија ќе се откаже од идејата да стане членка на ЕУ, доколку тоа биде условено со признавање на Косово, изјави на прес-конференција во Белград...
21.11.2012 - 12:45
Српското обвинителство за воени злосторства ќе ги активира предметите во врска со злосторствата извршени во хрватската акција „Бура“ и истовремено ќе...