14.11.2012 - 13:05
Проценетата потрошувачка на алкохол по жител во Хрватска во 2009 година изнесувала 12,76 литри, што е околу 0,2 литри повеќе од годишната...
14.11.2012 - 11:31
Истражните органи на Црна Гора вршат истрага за железничката несреќа кај Мојковац, Црна Гора, во која загинаа две лица, а 43 се повредени.  ...
14.11.2012 - 10:16
Српската полиција го уапси 25 годишниот Даријан Мусиќ кој пред два дена ја уби сопствената девојка, манекенката Владислава Червенко. Осомничениот е...
13.11.2012 - 19:28
На конференцијата „Енергетски пазар во Албанија“, која се одржа во Тирана, албанскиот премиер Сали Бериша изјави дека Трансјадранскиот гасовод (ТАП)...
13.11.2012 - 13:41
25 годишната манекенка Владислава Червенко е пронајдена мртва во населбата Лиман во Нови Сад. Според српските медиуми, Червенко била претепана до...
13.11.2012 - 12:45
Почна испитувањето на приведените во акцијата „Хипократ“ на хрватското државно обвинителство и канцеларијата за сузбивање на корупцијата и...
13.11.2012 - 08:37
Грчката неофашистичка партија „Златна зора“ ја осуди одлуката на „Фејсбук“ да блокира профили на неколку нејзини членови, нарекувајќи го потегот „...
13.11.2012 - 08:35
Министрите за надворешни работи на Грција, Бугарија и Романија, Димитрис Аврамопулос, Никола Младенов и Титус Корљецан, по нивниот осми трилатерален...