24.10.2012 - 12:42
Британскиот министер за надворешни работи Вилијам Хејг денешната посета на Босна и Херцеговина ја почна со средбата со претседавачот на Советот на...
24.10.2012 - 09:05
Босанскиот лидер Бакир Изетбеговиќ синоќа го спореди српскиот претседател Томислав Николиќ со Радован Караџиќ, кој е обвинет за геноцид.  ...
24.10.2012 - 08:44
Српскиот претседател Томислав Николиќ синоќа изјави дека Србија не треба повеќе да војува туку по мирен пат да се бори за своите интереси.   Тој...
24.10.2012 - 07:28
Преговорите ќе продолжат, нема да се повлечам, изјави грчкиот премиер Андонис Самарас по вчерашниот состанок со лидерите на ПАСОК и Демократската...
24.10.2012 - 07:25
Расистичките напади во Грција се на алармантно ниво и властите прават многу малку за да се справат со овој проблем, соопшти Високиот комесаријат за...
23.10.2012 - 18:46
Турската полиција денеска во близина на границата со Иран заплени пет тони марихуана, чија улична вредност изнесува најмалку два милиони долара, а...
23.10.2012 - 14:56
Повеќе од 60 луѓе се уапсени, а конфискувани финансиски и материјални активи за повеќе од 230 милиони евра, денеска во италија во три акции против...
23.10.2012 - 13:44
Косовскиот премиер Хашим Тачи побара денеска од опозицијата, која е непријателски расположена кон Србија, да престане да шири хаос. Ваквата изјава...