19.11.2012 - 10:05
Поради ослободителната пресуда за хрватските генерали, Србија ја откажа посетата на потпретседателот на владата Сузана Грубјешиќ во Загреб, изјави...
19.11.2012 - 09:15
Приказната за Јелена Трикиќ од Приједор во Босна и Херцеговина го обиколи целиот Балкан со насловите - Жената борец, храбрата мајка.   ...
19.11.2012 - 08:54
Непознати напаѓачи синоќа околу 20.40 часот го каменувале автобусот со хрватски бранители кои преку БиХ се враќале од одбележување на денот на падот...
18.11.2012 - 15:36
Колона од над 50.000 луѓе, со положување венци и молитви во Вуковар денеска го одбележаа Денот на сеќавањето на жртвите од 1991 година и 21 година од...
18.11.2012 - 14:30
Условувањето што  Алијасата за иднината на Косово, на Рамуш Харадинај, го упати до Демократската партија на Косово, дека во владата ќе...
18.11.2012 - 10:51
Курдските затвореници во 60-тина турски затвори го прекинаа штрајкот со глад, што го започнаа пред 68 дена откако курдскиот бунтовнички лдиер Абдулах...
18.11.2012 - 09:40
Договорот меѓу кредиторите на Грција за намалување на долгот на земјата треба да се базира на реалноста, а не на желбите, изјави пред...
17.11.2012 - 17:54
Во Хрватска еден ден по ослободувањето на Готовина и Маркач сеуште владее еуфорична атмосфера. Генералите одржаа говори на загребскиот плоштад Бан...