11.11.2012 - 10:29
Грчките парламентарци денеска ќе гласаат за предлог-буџетот на земјата за 2013 година кој го предложи коалициската Влада на Андонис Самарас.  ...
11.11.2012 - 10:26
Словенците денеска избираат нов претседател меѓу тројца кандидати - сегашниот претседател Данило Тирк, поранешниот премиер, социјалдемократот Борут...
10.11.2012 - 14:17
Во Словенија е предизборен молк. Словенците утре ќе гласат за нов претседател, а во изборната трка има тројца кандидати:  сегашниот претседател...
10.11.2012 - 11:39
По повод 74-годишнината од смртта на основачот на Република Турција Мустафа Кемал Ататурк, турскиот државен врв предводен од претседателот Абдулах...
10.11.2012 - 11:08
Српскиот премиер и министер за внатрешни работи Ивица Дачиќ по повод аферата со прислушувањето на државниот врв синоќа изјави дека безбедносните...
10.11.2012 - 10:08
Седумнаесет турски војници загинаа при уривање на воено-транспортен хеликоптер „Сикорски“, соопштија турските безбедносни сили.   Хеликоптерот...
09.11.2012 - 15:04
Полицијата во Италија соопшти дека уапсиле деветмина кардиолози под обвинение дека извршиле недозволени експериментални процедури врз пациенти....
09.11.2012 - 09:53
Во Романија денеска почнува предизборната кампања за парламентарните избори, што ќе се оддржат на 9 декември.   Во следниот еден месец...