14.09.2012 - 13:38
Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган изјави дека Турција ќе продолжи да ги зајакнува односите со Босна и Херцеговина, нагласувајќи оти тоа било лично...
14.09.2012 - 13:04
Порталот Инфокус, повикувајќи се на доверливи извори во косовската Влада, денеска најави формирање на нова владејачка коалиција во која би влегла...
14.09.2012 - 10:53
Паника во албанскиот приморски град Валона откако кај три момчиња била дијагностицирана маларија.   Оваа смртоносна болест момчињата...
14.09.2012 - 10:09
Напорите на грчката Влада да ја постигнe целта за заштеда на 11,5 милијарди евра во наредните две години, како што бараат меѓународните кредитори,...
14.09.2012 - 09:20
Четворица руски туристи загинаа, а околу 30 се повредени откако рано изутринава автобус се преврте во близина на грчкиот град Солун.  ...
13.09.2012 - 16:09
Хрватка почина два месеци откако во приватна клиника во градот Даувар и била направена липосукција на стомакот, јавија хрватските медиуми....
13.09.2012 - 12:35
Невремето проследено со дожд и грмежи што синоќа ја зафати Хрватска предизвика големи поплави и проблеми во повеќе градови. Улиците во Риека се...
13.09.2012 - 12:03
Триесет лица, осомничени за тешки кривични дела се уапсени во вчерашната заедничка акција на полицијата и Државната агенција за истрага и заштита -...