08.09.2012 - 11:54
Грчкото Министерство за финансии предлага платите на државните службеници да не надминуваат 1.900 евра, пренесе АНА-МПА.   Грчкиот министер за...
08.09.2012 - 11:52
Босна и Херцеговина пропушти уште еден рок за добивање на Акцискиот план за членство во НАТО (МАП) до крајот на годинава, бидејќи не го исполни...
08.09.2012 - 10:24
Претседателот на Демократската партија на Србија, Борис Тадиќ не сака да го прифати барањето на Драган Ѓилас, Бојан Пајтиќ и Горан Јешиќ да се...
08.09.2012 - 08:14
Поранешниот албански претседател Бамир Топи е избран за лидер на новата проевропска партија на десниот центар, чија цел е да придонесе за смирување...
07.09.2012 - 17:42
Две лица денеска загина, кога во близина на аеродромот Чампино во Рим, се урна и се запали мал авион „Цесна“.   Авионот се урнал врз депо за...
07.09.2012 - 12:19
Корисник на социјалната мрежа “Фејсбук“ на профилот на Владата на Република Хрватска се заканувал со атентат над претседателот Иво Јосиповиќ и со...
07.09.2012 - 11:01
26-годишната Невин Јилдирим со сачмарка го убила својот силувач Нуретин Гидер, со кого била во роднински врски. Откако ги трпела изживувањата цели...
07.09.2012 - 10:19
Заменикот помошник на американскиот државен секретар за европски и евроазиски прашања Филип Рикер, кој се наоѓа во посета на Албанија, по средбата со...