24.09.2012 - 11:23
Жељко Ражнатовиќ и неговата сопруга Светлана Цеца Ражнатовиќ во 1999 година за време на Нато бомбардирањата замалку ќе настрадале во белградскиот...
24.09.2012 - 07:46
Шест лица беа приведени во Атина за време на демонстрациите против антиисламскиот филм „Невиноста на муслиманите“, кои се одржаа синоќа во Атина....
24.09.2012 - 07:43
Продолжувањето на дијалогот меѓу Белград и Приштина е можно дури, отако ќе бидат применети досега постигнатите спогодби во Брисел, изјави косовскиот...
23.09.2012 - 16:32
Известувачот на Европскиот парламент за Србија Јелко Кацин денеска изјави дека е потребно да се менува Уставот на Србија и оти тоа и станува се...
23.09.2012 - 08:51
Приштинската телевизија Клан Косова јави синоќа дека во полициска акција уапсен е Елвис Каљменди, син на балканскиот нарко-бос Насер Каљменди, по...
23.09.2012 - 08:46
Се очекува во наредните неколку дена грчкиот премиер да и се обрати на нацијата за да добие поддршка од јавноста за последниот пакет мерки за штедење...
22.09.2012 - 16:40
Германската канцеларка Ангела Меркел и францускиот претседател Франсоа Оланд оценија денеска дека Европа мора да продолжи да ја породлабочува...
22.09.2012 - 08:21
Српскиот премиер Ивица Дачиќ изјави синоќа дека поделбата на Косово по неформалните граници меѓу етничките заедници може да ги реши проблемите...