07.09.2012 - 08:38
Првиот најверојатен случај во Хрватска на болест предизвикана од вирусот Западен Нил регистриран е кај пациент од Славонски Брод, потврдија синоќа...
06.09.2012 - 18:15
На профилот на хрватската Влада на „Фејсбук“ денеска попладне се појавија пораки во кои на претседателот Иво Јосиповиќ му се упатени закани за...
06.09.2012 - 11:22
Атинското предградие Палајо Психико е живеалиштето на најбогатите луѓе во Грција, стои во статистиката собрана и неделава објавена од Генералниот...
06.09.2012 - 11:21
Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган го нарече сирискиот претседател Башар ал Асад „политички мртовец“.   - Ако ние (сите членови на Советот за...
06.09.2012 - 11:17
По бројот на студенти БиХ се наоѓа на 66-то место во светот, што претставува најлошат позиција од речиси сите земји од регионот, затоа што единствено...
06.09.2012 - 10:57
Шеесет луѓе, од кои 31 дете загинаа откако брод со над 100 илегални имигранти денеска потона во Егејско Море во близина на градот Мендерес, во...
06.09.2012 - 10:53
Владата на Србија нема да ја признае независноста на Косово и јасно ќе потенцираме што можеме да направиме на патот кон ЕУ, додека истовремено...
06.09.2012 - 08:44
Комби возило марка Форд кое моментно има регистарски таблички на албанскот град Корча, било украдено пред 13 години во Бугарија.   Потоа комбето...