31.07.2012 - 10:41
Новопечен татко го фрлил својот син, роден пред три дена, од прозорец на четвртиот кат на Гиниколошката клиника „Кочо Гложени“ во Тирана....
31.07.2012 - 09:12
За превласт во криминалните кругови во Белград се борат пет кланови, а главна дејност им е трговија со дрога, пишува српски Блиц.   Весникот...
31.07.2012 - 09:00
Тројца пожарникари се повредени во обидите за гаснење на големиот пожар, кој беснее во регионот на Ираклион, на грчкиот остров Крит, каде две...
31.07.2012 - 07:36
Косовската претседателка Атифете Јахјага ќе ја напушти функцијата веднаш по усвојувањето на уставните измени со кои шефот на државата ќе се избира на...
30.07.2012 - 17:58
Германскиот министер за финансии Волфганг Шојбле во интервју за германските медиуми изјави дека на пазарот на долгот не се планираат никакви...
30.07.2012 - 17:48
Црна Гора од денеска е зафатена од нов топол бран, при што во главниот град Подгорица во 16 часот е измерена температура од 39,1 степни Целзиусови,...
30.07.2012 - 13:43
Дали доброволното намалување на платите на кое се обврзаа грчките функционери е само симболичен гест или навистина со тоа покажуваат вистинско...
30.07.2012 - 12:47
Речиси половина од Словенците сметаат дека Словенија треба да ја услови ратификацијата на хрватскиот договор за пристапување кон Европската унија со...