Емисии

23.03.2017 - 02:04
Одредени одредби од албанската платформа се противуставни, вели Гордана Силјановска-Давкова. Според универзитетскиот професор по уставно право и екс министер во владата на Бранко Црвенковски, претседателот Ѓорѓи Иванов е генератор на кризата... До каде сме со кризата?... Во Фактор 24, разговараме со професорот од Правниот факултет, Гордана Силјановска-Давкова за актуелните случувања на политичката сцена... Првенец на својата генерација, надеж за правда во земјава... Маја Велјанова од Правниот факултет, најдобро дипломиран студент во Фактор 24... Каква е врската помеѓу политичката и бизнис елита, зошто националистичката реторика се повеќе доминира, одговори на овие прашања од проф. Ролан Феферкорн, од Универзитетот во Стразбург...
22.03.2017 - 22:06
Еврокомесарот Jоханес Хан замина – но остави јасна порака: Не си играјте со оган, време за губење – нема. Претседателот Иванов итно да ја преиспита својата одлука... Ќе се премисли ли Иванов откако ќе добие допис од претседателот на собрание, чиј избор се очекува... ВМРО-ДПМНЕ не отстапува од нови избори или малцинска влада... Ќе има ли разрешница на кризата или ќе тонеме уште подлабоко, загрозена ли е препораката за членство во унијата? Во 24 анализа, гостуваат универзитетскиот професор и поранешен министер Љубомир Фрчковски и Имер Селмани, поранешен министер.
22.03.2017 - 19:14
Тема: Хан со јасна порака: Да се почитува парламентарното мнозинство
22.03.2017 - 17:30
Тема: Хан со јасна порака: Да се почитува парламентарното мнозинство
22.03.2017 - 16:46
Тема: Хируршки третмани во гинекологијата Гостин: д-р Татјана Гуржанова-спец. гинеколог акушер и ИВФ специјалист
22.03.2017 - 14:49
Гостин: Горан Хаџи-Иљоски Чајка
22.03.2017 - 14:48
Гостин: Огнена Ристовска
22.03.2017 - 14:45
Гостин: Кирил Пецевски, магистер по фармација
22.03.2017 - 14:42
Гостин: Илија Јовановиќ, претседател на здружението „Градиме иднина“
21.03.2017 - 22:34
Кризата не само што се уште трае туку и се продлабочувa. Во нова посета на Македонија е еврокомесарот Јоханес Хан... Европската унија бара што поскоро да се формира реформска влада... Во Собранието координација... Груевски тврди дека Македонија е нападната и го повика народот да излезе на улица... Заев најави нова влада и му порача на Груевски да се подготви за опозиција... Во 24 анализа, гости - универзитетскиот професор Ненад Марковиќ, политичкиот аналитичар Сашо Ордановски и Газменд Ајдини, поранешен новинар, денес ПР стратег...
21.03.2017 - 20:39
Тема: Хан даде поддршка за 67-те пратеници за формирање влада - Иванов му ја откажа средбата
21.03.2017 - 19:17
Тема: Хан даде поддршка за 67-те пратеници за формирање влада - Иванов му ја откажа средбата