Емисии

17.01.2017 - 13:20
17.01.2017 - 13:15
Почнал во месарница, но амбицијата го водела постојано кон нови нешта. А кога моторите и параглајдерот не се доволни за адреналин, тогаш е време за бизнис. Животна приказна, за која требало време и истрајност да стане успешна. Роберт Димитров, сопственикот на Телекабел, во „Патот до успехот“, на јубилејот од 20 години на оваа фирма. Гледајте ја репризата на емисијата во сабота во 18 часот на 24 Вести
17.01.2017 - 12:37
17.01.2017 - 12:09
16.01.2017 - 22:07
Официјално, ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ влегуваат во преговарачки процес за формирање нова влада. Ахмети и Груевски седнуваат на маса со крајно спротиставни ставови во однос на две прашања – употреба на албанскиот јазик и мандатот на Специјалното јавно обвинителство. Дали оввие преговори се само постизборна декорација или искрен обид да се стаса до потребното мнозинство? Дали некој ќе попушти за по секоја цена да се формира старо – нова влада ? Гости: Ацо Станковски, уметник и колумнист, Борјан Јовановски, новинар и Башким Бакиу, аналитичар
16.01.2017 - 19:23
Тема: Македонија го напаѓа Сорос и одвнатре и однадвор
16.01.2017 - 17:40
Тема: Секое второ дете со говорна маана, а државни логопеди ни за лек
15.01.2017 - 23:31
Македонската ракометна рерпезентација успешно, со две победи го отвори Мундијалот во Франција. Нема дилема дека прв на маса е ракометот, односно светското првенство во Франција и за таа цел во студиото на 24 вести со двајца експерти од овој спорт за што покомпетентно да го анализираме настапот на Македонија.
14.01.2017 - 20:41
Како да ја вратиме животната енергија и како да ја зголемиме мотивацијата?
13.01.2017 - 22:08
Никола Груевски и Али Ахмети уште пред да седнат на маса – се скараа за црвените линии. На повидок ли е уиграно сценарио за нови избори или пак нов политички брак меѓу Ахмети и Заев ? Колку воопшто лидерот на СДСМ ќе добие шанса да формира Влада?
13.01.2017 - 19:12
Тема: Студенти и пациенти се жалат на нечовечки студентски услови од институциите
13.01.2017 - 17:26
Тема: ВМРО-ДПМНЕ: Не прифаќаме продолжување на мандатот на СЈО и двојазичност