Емисии

13.01.2017 - 17:26
Тема: ВМРО-ДПМНЕ: Не прифаќаме продолжување на мандатот на СЈО и двојазичност
13.01.2017 - 17:24
Тема: „Филери во дерматологијата". Гостин: д-р Тихомир Цветковиќ-Дерматолошко естетска ординација ДЕРМА ПЛУС.
13.01.2017 - 10:48
Синдикална борба на македонски начин. Тензии, физички и вербални пресметки. Кој го руши, а кој го гради синдикалното движење. Синдикати окупирани од бирократски елити. Челници во трка како да ја сочуваат својата фотелја. Во услови на рекордна невработеност, поразителни бројки за сиромаштија и слаб економски раст, кој ќе успее да ја врати изгубената доверба? Гости во „24 Отворено“: Дејан Ставриќ Дарко Димовски Аднан Алитов Сузана Стефановиќ Ристо Ајтов Гледајте ја репризата на „24 Отворено“ во недела во 10:00 наутро #24Вести и #Отворено
12.01.2017 - 19:53
Тема: Спротивно на Уставот: Се сликаат како министри, а се пратеници
12.01.2017 - 17:08
Тема: Освен преку целата година, во зима инвалидизираните лица живеат уште потешко
12.01.2017 - 17:07
Тема: „Рехабилитација по мозочен удар кај геријатриски пациенти". Гостин: д-р Ирена Витановска-спец. по семејна медицина.
12.01.2017 - 13:50
12.01.2017 - 00:28
Во најновото издание на ТВ магазинот Фактор 24 погледнете го интервјуто со отец Давид Нинов, епископот Стобиски, еден од следбениците на Јован Вранишковски за сите контроверзни прашања околу спорната црква ПОА. Гостуваат и новинарот Зоран Бојаровски кој разговара за расколот во МПЦ-ОА, а контра тези обезбедува новинарот Бранко Ѓорѓевски. Дали Горазд Чомовски по ова интервју може да очекува анатема од архиепископот г.г.Стефан?
11.01.2017 - 22:00
Што се случува во Сојузот на синдикатите, кои се луѓето кои на сила ги исфрлија синдикалците од зградата на ССМ, легална агенција или рекетари?... Ги штити ли синдикатот работничките права или грбот на власта?...
11.01.2017 - 19:27
Тема: ДУИ: Влада со Груевски, влада со Заев, проширена влада, нови избори или опозиција
11.01.2017 - 17:50
Тема: И покрај поништени лустрации, за ВМРО-ДПМНЕ некои остануваат кодоши
11.01.2017 - 17:18
Тема: „Следeњe на бременост“. Гостин: д-р Владимир Трајковски-спец. гинеколог акушер.