Емисии

17.02.2017 - 14:00
Гостин: м-р Ирена Христовска, едукатор
17.02.2017 - 13:58
Гости: Маќули Костоски и Стефан Ѓорѓиевски, физиотерапевти
17.02.2017 - 09:52
17.02.2017 - 00:22
Тема: Дали јазикот е камен на сопнување за формирање на нова владина коалиција?
16.02.2017 - 17:01
Тема: Ахмети се поклони пред двоглавиот орел, градоначалникот на Чаир не дојде, има ли поделба во ДУИ?
16.02.2017 - 16:35
Тема: Акутни инфекции кај деца Гостин: проф. д-р Марија Христова, спец. педијатар пулмоалерголог
16.02.2017 - 14:40
Гости: Наташа Петровиќ и Бојан Кирковски
16.02.2017 - 14:37
Гостин: Мартина Димоска
16.02.2017 - 14:20
Гостин: Дејан Ѓоргиевски, мануелен терапевт
16.02.2017 - 00:06
Во фактор 24 отвараме две дилеми. Кој и како ќе го одземе имотот стекнат со уцени, мито, закани, нелегални трансакции... Пред една деценија започна примената на мерките за замрзнување на имотот на осомничените за криминал... Во изминатиов период неколку крупни судски процеси завршија со заплена на имот на актерите во случаите „Бачило“, осудените за приватизација на „Емо“ и „Славија“, кумановска „Бисерка“, дел од акционерскиот капитал на „Агроплод“... Во јавноста се појави и сомневање за корупција при купувањето на ОКТА и ЕСМ, како и Телеком.
15.02.2017 - 22:36
Играта на нерви се чини нема крај - Али Ахмети е на потег, но тој никако да го направи... Бараниот пакет го доби, во него никој официјално не кажува што има, но според јавните прозивки меѓу високи функционери не тоа што го очекуваат дел од сопартијците на Али Ахмети... Потпретседателската тројка не крие дека за нив решението е коалиција со СДСМ, дел од избраните пратеници пак јавно им порачаа ако не избоксуваат целосна еднаквост да не се шетаат по штабови... Додека ДУИ најавува состаноко кој ќе трае и трае, државата во заложништво на нивната одлука... Колку калкулацијата на Ахмети и кавгите во Мала Речица се договорено сценарио за нови избори, зошто би го направиле тоа кога на глава им висат анкети кои не се во нивна полза, зошто се плаши Ахемти да пресече... Дебатираат универзитетските професори Ненад Марковиќ и Ќашив Бакиу и колумнистот Тодор Пендаров.
15.02.2017 - 19:41
Тема: Јанева: СЈО го гони криминалот во власта, судот прави опструкции