Емисии

07.03.2018 - 00:35
Додека македонските синови и ќерки по „белиот свет“ си ја бараат својата среќа, кариера и животен сон, нивните мајки и татковци овде си ги вадат очите...До кога? Дијаспора, Македонци на копче или патриоти во душа... Во 24 Отворено со професорот Мерсел Биљали, екс-пратениците и аналитичари, Солза Грчева, Ѓулистана Марковска и Сафет Бишевац...
06.03.2018 - 18:05
Тема: Пи-мерките ќе важат, на Заев ќе му се суди за „Поткуп“
06.03.2018 - 18:03
Тема: Сколиози, кифози и лордози Гостин: д-р Антоније Хаџи Антоновски-спец. ортопед.
06.03.2018 - 14:25
Тема 1: Анкета на ИФИМЕС - 63 отсто од испитаниците поддржуваат решение на спорт со името Тема 2: Оставки во Антикорупциска комисија
06.03.2018 - 12:38
Тема 1: Анкета на ИФИМЕС - 63 отсто од испитаниците поддржуваат решение на спорт со името Тема 2: Оставки во Антикорупциска комисија
06.03.2018 - 11:37
Гостин: Др. Небојша Пешиќ - дерматовенеролог
06.03.2018 - 11:36
Гостинка: Антониа Гиговска
06.03.2018 - 11:22
Гости: Дино Дамјановски и Ивица Петровски
06.03.2018 - 11:17
Гости: Наташа Булеска, специјалист за образование од УСАИД Македонија и Марија Арменски - Фондација IVote
05.03.2018 - 21:56
Амбициозни планови за инвестициски бум. Десетици милиони евра достапни за фирмите. Дали имаме суштинска или козметичка промена во државното субвенционирање. Што очекува бизнисот и дали новиот модел за привлекување странски инвеститори ќе ги донесе или одврати. Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев, Христијан Делев – ВМРО-ДПМНЕ, Бранко Азески – Стопанска комора на Македонија и Неби Хоџа – Комора на Северозападна Македонија.
05.03.2018 - 20:38
Разговараме за теми од блиската историја со човекот кој бил дел од сето тоа, за оние кои биле дел од Југославија и за помладите кои само слушнале за една земја која некогаш постоела. Првиот претседател на Словенија од 1991 до 2002 година Милан Кучан во Патот до успехот.
05.03.2018 - 19:30
Тема: Случај „Тортура“ - На Мијалков ќе му се суди за апсењето на Љубе Бошкоски