Емисии

13.06.2017 - 14:34
Гостин: Дора Попова, психолог
13.06.2017 - 14:31
12.06.2017 - 22:11
Македонија во НАТО под референцата – ПЈРМ. Колку е можно ова сценарио? Во Брисел – клучни средби со првите луѓе на НАТО и Европската Унија – кој е договорот? Дали е можен напредок на преговорите за името и кои се очекуваните реакции од Грција? Поранешниот амбасадор, Мухамед Халили, Данчо Марковски, претседател на дипломатскиот клуб на Македонија и Љупчо Петковски од Македонски центар за eвропско образование и Слободанка Јовановска, новинар.
12.06.2017 - 20:05
Тема: Хан: Реформи од новата влада, но и придонес од ЕУ. Столтенберг: Македонија е важен партнер на НАТО
12.06.2017 - 18:55
Го реконструираме патот до упесхот на нашиот легендарен актер Петар Мирчевски... Од сонот пред да се запише на Академија... До Тито, каде фаќал врски... Култните реплики во „Пред дождот“... Па се до улога во филм, заедно со Моника Белучи... Пепи Мирчевски или Пепи Пивцето не води низ својот животен пат...
12.06.2017 - 18:44
Тема: Габични и бактериски инфекции на кожа. Гостин: м-р фарм. Билјана Божиновска-менаџер на аптеките ДНА АННИ ФАРМ во Капитол мол и н. Хром во Скопје.
12.06.2017 - 17:39
Тема: Прием на Македонија во НАТО под референцата ПЈРМ?
12.06.2017 - 15:51
Гостин: Ненад Георгиевски
12.06.2017 - 15:50
Гостин: Јана Зенговска - Прва детска амбасада Меѓаши
11.06.2017 - 22:19
Две ипол децении, Македонија мечтаеше да се појави на големата фудбалска сцена. Сплотени, дисциплинирани и беспоштедни, фуидбалерите до 21 година го направија незамисливото. Се пласираа на европското првенство во својата генерација. Гости во Скор се селекторот Благој Милевски и Марјан Радески, младински фудбалски репрезентативец
10.06.2017 - 16:47
Што значи професијата фотограф? Како се ловат моментите овековечени во фотографија? За Титоизмот, Глорија и Глорија и проектот Трамвај зборувавме со Зоран Шекеров.
09.06.2017 - 22:16
Наместо да го спречат - го овозможија, наместо да реагираат - беа соучесници, наместо да заштитат - немо набљудуваа. Крвавиот пир во собранието, со полициски печат. Извештајот на МВР стигна во рацете на ЈО од организиран криминал, ќе има ли одговорност за единствениот кој што не дал исказ пред работната група и кој директно беше прозван како виновен - директорот на БЈБ, Митко Чавков и ќе има ли командна одговорност и кривична одговорност по вертикала? Во МВР суспензии и дисциплински постапки, Чавков на одмор. Во Основното обвинителство, пак, течеат повеќе постапки и распити, сведочат новинари, но активно се работи и на крвничкото тепање на Зијадин Села. Во 24 Анализа гостуваа експертот по безбедност Владимир Пивоваров, поранешниот функционер во БЈБ Љубомир Ѓурчевски и адвокатот Туше Гошев.