16.03.2017 - 11:48
Португалски научници открија череп стар 400.000 години, што највертојатно е од хуманоид посличен на Неандерталецот, отколку на Хомо Сапиенсот и кој...
16.03.2017 - 10:59
На едно градилиште во Кина се откриени мистериозни пирамиди, за кои археолозите претпоставуваат дека претставувале гробници.   За разлика од...
15.03.2017 - 11:26
Научници ја открија првата „флуоресцентна жаба“ во светот, којашто свети во темно. Откритието било сосема случајно, додека траеле испитувања на...
13.03.2017 - 13:08
Продуцентите на „Игра на престоли“ на тексашкиот филмски фестивал „Југ-Југозапад“ потврдија дека пејачот Ед Ширан ќе има своја улога во седмата...
10.03.2017 - 10:49
„Таткото“ на Фејсбук, Марк Цукерберг објави дека неговата сопруга Присила Чан е бремена и дека за неколку месеци ќе добијат уште едно девојче. „Кога...
10.03.2017 - 10:36
Продуцентската куќа HBO објави дека прикажувањето на новата седма сезона на мегапопуларната серија „Игра на престолите“ ќе започне на 16 јули....
09.03.2017 - 11:42
Поранешната порно актерка, 33-годишната Кристал Басет, денес живее во Лос Анџелес и работи како пасторка во црква која самата ја формирала. „...
08.03.2017 - 11:12
Швајцарија е на чело на годишната листа на најдобри држави во светот што ја објавува американското списание Ју-Ес Њуз енд Ворлд Рипорт. Државата е на...