11.05.2017 - 10:19
Македонската претставничка на годинашниот избор на песна на Евровизија, Јана Бурчевска вечерва со песната „Dance alone“ ќе настапи на втората...
08.05.2017 - 14:52
Од професорка до прва дама на Франција. Брижит и новиот претседател на Франција, Емануел Макрон, својата романса ја започнуваат изведувајќи драмско...
07.05.2017 - 15:06
Како што се ближи крајот на серијата „Ира на тронови“, со последната осма сезона којашто ќе биде емитувана во 2018 година, нејзината ТВ куќа, HBO,...
05.05.2017 - 15:44
Англиската кралица првпат, во повеќе од 40 години,  одлучи за едноставна гардероба која ќе ја носи на церемонијата на отворањето на Парламентот...
02.05.2017 - 10:19
Рускиот претседател Владимир Путин потпиша закон со кој се забранува употреба на пцовки, броеви, знаци за интерпукција, како и имиња на занимања при...
30.04.2017 - 13:12
Денеска ширум светот се одбележува Светскиот ден на џезот, кој од 2011 година е утврден од страна на УНЕСКО - целта е да се истакне улогата на џезот...
19.04.2017 - 10:29
Владата на Северна Кореја објави илустрации на 15 „прифатливи“ женски и машки фризури, кои Севернокорејците може да ги побараат од фризерот или...
18.04.2017 - 11:02
Американската Амбасада во Лондон повика тримесечно бебе на сослушување за тероризам, откако неговиот дедо направил грешка при пополнувањето на...