27.08.2012 - 10:22
Поради кавга околу паркинг место еден Германец мора да плати казна од 60.000 евра.   Германските медиуми пишуваат дека досега не е забележана...
27.08.2012 - 09:59
Мистериозниот пакет што 100 години е чуван во еден норвешки град вчера е отворен. На големо разочарување голем број луѓе, кои биле присутни на...
25.08.2012 - 15:03
Во близината на Екс-ан-Прованс на југот од Франција се пронајдени остатоци од досега непознат вид на диносаурус, наречен од научниците „Бас ду...
24.08.2012 - 13:27
Дека сите сакаат да бидат видени и фотографирани со некој славен, докажал Брет Коен, кој во центарот на Њујорк измами стотици луѓе така што се појави...
23.08.2012 - 11:20
Необичното суштество фатено во Намибија има човечки црти на лицето, високо е околу половина метар, има две канџи на рацете и нозете.   Стана...
23.08.2012 - 11:09
Американката Ронда Бурмеистер доживеала многу необично искуство. Додека безгрижно ја снимала својата ќерка Саманта додека се возеле во кајаци во Сан...
22.08.2012 - 18:46
Еден од адвокатите на норвешкиот масовен убиец Андерс Беринг Брејвик за таблоидот „Верденс ганг“ изјави дека неговиот клиент работи врз нешто како...
22.08.2012 - 11:01
Семејството Мелис од Сардинија влезе во Гинисовата книга на рекорди како најстарото семејство во светот. Доколку се соберат годините на деветте браќа...