02.08.2012 - 18:08
Потполно ненадејно, стратегот за прашања на социјалните мрежи, стана жртва на својата работа кога нејзиниот дечко одлучи да ја запроси користејќи се...
02.08.2012 - 17:07
Еден од најбогатите луѓе на светот, Бразилецот Еике Батиста, рударски и нафтен магнат, доживеа рекордна загуба по наглото паѓање на вредноста на...
02.08.2012 - 14:46
Животните се подеднакво осетливи на вруќините како и луѓето. По прошетката еден слон одлучил малку да се освежи и да ја угаси жедта и тоа во базенот...
02.08.2012 - 12:13
Познатиот Римски Колосеум може да ја доживее судбината на Кривата кула во Пиза доколку итно нешто не се преземе, предупредуваат експертите. ...
02.08.2012 - 09:40
Трибуњ кај Шибеник синоќа беше центар на одлична забава. Вечерта поминала во знакот на 45 трка на магариња.   Оваа несекојдневна туристичка...
02.08.2012 - 09:07
Лена Хендерсон и Роланд Давис се запознале како тинејџери, се вљубиле еден во друг и набрзо својата љубов ја крунисале со брак. Меѓутоа среќата за...
02.08.2012 - 09:04
Ариел Цукенберг, сестрата на еден од основачите на социјалната мрежа Фејсбук – Марк Цукенберг, се вработила во конкурентската компанија Гугл.  ...
01.08.2012 - 11:50
Дека луѓето можат многу работи да научат од животните покажува и примерот со златниот ретривер кој кога ќе наиде на ѓубре трча до најблиската канта...