07.08.2012 - 09:29
Најголемото сиртаки во светот ќе се бори за место во Гинисовата книга на рекорди, објавија грчките медиуми.   На 31 август во ритамот на „Гркот...
07.08.2012 - 08:57
Салон за масажа, студио за танц и тераса со градина на покривот на зградата - ако мислевте дека се работи за луксузно одмаралиште се излажавте. Ова...
06.08.2012 - 14:43
За 7,7 милиони долари се продава луксузниот стан на Френк Синатра во кој се случувале диви забави, кои често биле посетени од поранешниот американски...
06.08.2012 - 12:55
Нема заработка од Олимпијадата. Напротив властите во Лондон ќе отидат во минус, ако се споредат преголемите вложувања во изградбата и три пати...
06.08.2012 - 11:59
20 годишен Американец, дечко на позната старлета, разбесни полицаец откако со неговото Ферари 458 Спајдер го прегази на ногата додека му пишуваше...
05.08.2012 - 14:40
Венеција отсекогаш била синоним за гулабите на плоштадот Свети Марко, на романтичните гондоли, но не и на современата архитектура која ја има во овој...
05.08.2012 - 12:53
5 Август е неофицијалниот светски ден на пивото. Можност за пивопијците да си најдат причина повеќе и да го прослават денот, воедно да се разладат од...
05.08.2012 - 12:30
За да победат, возачите на авто-трките даваат се од себе додека седат зад воланот на болидот, но и надвор од него.   Кај ваквите трки се се...