17.08.2012 - 08:57
Претседателот Барак Обама е еден од првите претседатели во поновата историја на САД познат по тоа што сака да испие кригла студено пиво, кое сам го...
16.08.2012 - 11:48
Морскиот мраз на Арктикот исчезнува со далеку поголема брзина отколку што се очекуваше, покажуваат најновите податоци на сателитот за проучување на...
16.08.2012 - 10:34
Илјадници доброволци во Брисел поставиле огромен цветен тепих на градскиот плоштад, а за изработката им биле потребни 700.000 цветови. Повеќе од...
16.08.2012 - 10:30
Џек од Бостон одлучил на несекојдневен  начин да ја запроси својата девојка Тереза. Наговорил потполни странци да и даваат по еден цвет на улица...
16.08.2012 - 09:41
Кајлаш Синг го нарекуваат „најсмрдливиот човек на светот“ поради неговиот специфичен рекорд – 38 години поминати без да се избања.   ...
16.08.2012 - 09:31
Низ улиците на централната кинеска провинција Линџианг поминал мотор кој превезувал Не 1, не 2, не 3... туку дури 8 луѓе.   Според изјавите на...
16.08.2012 - 09:01
Севернокорејските власти ја укинаа забраната, воведена во ’90-те години од минатиот век, со која на жените не им беше дозволено да возат велосипед,...
15.08.2012 - 20:06
Рускиот претседател Владимир Путин докажа дека го вреднува успехот на руските спортисти и им се заблагодарил поради нивното претставување на Русија...